Jaki jest koszt i ile trwa korekta i skład tekstu?

Jaki jest koszt i ile trwa korekta i skład tekstu?

Własna książka to poważna decyzja, przede wszystkim tematyka jak i sztab ludzi stojących za jej produkcją nie jest łatwą sprawą, natomiast dla osób które od dawna planują wydać swoją część siebie na papierze – to ten poradnik będzie idealny do przestudiowania.

Ile kosztuje korekta?

Korekta jest oczywiście zależna od ilości znaków na jednej stronie, zatem tak przedstawiają się widełki cenowe:

  •  1,50 – 2 zł za stronę 1700 znaków ze spacjami, cały arkusz ;- 100 zł (w tej cenie możemy otrzymać korektę dla prostych tekstów, najczęściej bez dużej ilości ilustracji – ponadto wszelkie poprawki co do poprawności tekstu.)
  •  3,50 – 5 zł za stronę 1700 znaków ze spacjami cały arkusz ;- 130 zł (cena obejmuje korektę dla bardziej zaawansowanych tekstów, z dużą ilością ilustracji, poprawą błędów oraz profesjonalnym zredagowaniem tekstu.)
  •  5,50 – 7 zł za stronę 1700 znaków ze spacjami. cały arkusz ;- 180zł (w tej cenie dostaniemy zredagowanie i nałożenie korekty dla prac naukowych, prac magisterskich i innym nieco bardziej wymagających tekstów.)
  •  Indywidualna wycena od 200 zł.

Ile trwa korekta?

W zależności od ilości stron korektor oceni ile zajmie jego praca, przykładowo najlepsi w swoim fachu jeśli chodzi o polskie realia – wykonują około 30-35 stron dziennie, gdzie na jedną porządnie wykonaną korektę potrzeba kilkanaście – czasem kilkadziesiąt minut. Jeżeli książka ma około 400 stron, czas korekty będzie wynosić w przybliżeniu ok. 12 dni roboczych.

Skład tekstu – ile kosztuje?

Mamy do czynienia z bliźniaczą sytuacją, ponieważ cena składu również jest zależna od ilości stron oraz tematyki książki, pracy naukowej lub pracy magisterskiej. Przykładowy cennik składu :

  • Tekst prosty od 65,00 zł netto za 1 stronę
  • Teksty zaawansowane, z utrudnieniami, wypunktowaniami oraz niewielka ilość ilustracji to około 85 zł netto za 1 stronę.
  • artykuł naukowy z wypunktowaniami, tabelkami, ilustracjami to około 110 zł netto za 1 stronę.
  • publikacja matematyczna lub techniczna, z wzorami, geometrią, diagramami lub tabelkami i dużą ilością ilustracji to około 140 zł netto za 1 stronę.
  • Inne teksty są realizowane zwykle po wcześniejszym ustaleniu, w takich specjalnych zamówieniach szacunkowa cena to około 180 – 200zł netto za 1 stronę.

Skład tekstu – ile trwa?

Cykl składowy trwa około 2-3 miesiące, ale wszystko zależy od konkretnego tekstu i współpracy z Autorem. Jeżeli całość treści książki wymaga wielu poprawek i korekt to oczywiście prace na jej zredagowaniem będzie trwały nieco dłużej. Czas przygotowania książki do druku zależy także od tego ile autorowi zajmuje wykonanie korekty oraz jak dużo ewentualnych zmian będzie musiał wprowadzić w treść swojego tekstu. Jeżeli chodzi o sam druk książki to trwa on zazwyczaj około 1-2 tygodnie.

Więcej informacji w temacie korekty i składu tekstu oraz cen za wykonane usługi znajdziesz na stronie firmy profesjonalnie zajmującej się składem książek – www.grafpa.pl/sklad-czasopism