Gdzie najczęściej kupujecie książki historyczne?

Gdzie najczęściej kupujecie książki historyczne?

Książką historyczną popularnie nazywamy zarówno powieść historyczną jak i dzieło dokumentujące określony przedział historii. Powieść historyczna to jedna z odmian powieści sięgająca czasów starożytnych. Jako pierwszą dla tego gatunku zwykle wskazuje się Odyseję, ale jej popularność ustaliły średniowieczne romanse rycerskie, następnie XVII w. romanse awanturnicze.

Powieść historyczna budowana jest na dwóch płaszczyznach: historycznej oraz literackiej. Najczęściej na tle wydarzeń historycznych toczy się fabuła literacka, chociaż bardzo często te dwie płaszczyzny mocno się przenikają. Książka historyczna, zarówno ta fabularyzowana jak i faktograficzna cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością.

Gdzie kupuje się książki historyczne?

Dział książki historycznej znajduje się w każdej księgarni i zwykle jest to dział obszerny. Najczęściej poszukiwania tego gatunku zaczyna się od największej w Polsce sieci księgarń czyli Empiku. Oddział Empiku znajduje się w każdym większym mieście w naszym kraju. A w tych największych jest ich co najmniej kilka. Dysponują ogromnym zbiorem wszelkiego rodzaju wydawnictw książkowych, gazetowych, ale też płyt, ebooków  czy audiobooków. W Empiku  kupuje się też prezentowe gadżety, ale też zabawki, puzzle i mnóstwo wydawnictw skierowanych do dzieci. Ważnym działem sieci są płyty z filmami, które wchodzą do sprzedaży natychmiast po ich wejściu na rynek. Empik prowadzi również witrynę sprzedażową, z której można korzystać niezależnie lub poprzez jeden ze sklepów. Nabyty produkt odbiera się we wskazanym przez siebie oddziale a usługa dostarczenia jest bezpłatna.

Podobnie działa inna sieć sprzedaży wydawnictw – Matras. Jest to jednak znacznie mniej rozbudowana sieć, dla bezpieczeństwa funkcjonująca raczej w wielkich centrach handlowych niż samodzielnie. Matras działa na podobnych zasadach jak Empik, obie sieci konkurują, jednak zdecydowaną przewagę posiada Empik. Od kilku lat Matras likwiduje swoje mniejsze oddziały łącząc je lub próbuje pojawiać się wyłącznie w pewnych i stabilnych lokalizacjach.

Książka historyczna w antykwariacie

Doskonałym miejscem zakupu książki historycznej jest antykwariat Amicus. Specyfika tego gatunku powieści sprawia, że książka historyczna jest wdzięcznym podmiotem handlu antykwarycznego. Antykwariaty cały czas są niezwykle atrakcyjnym miejscem zakupu dla każdej książki. Dobry manager tego typu sklepu potrafi uczynić ze swojego punktu miejsce niezwykłe. Szczególnie wtedy, gdy potrafi łączyć nowe wydawnictwa wysokiej jakości oraz sprzedaż antykwaryczną. 

Poszukując książki historycznej warto udać się do księgarni uniwersyteckich, wydziałowych. Zawierają one zazwyczaj najciekawsze i poszukiwane publikacje, specjalistyczne i popularne.

Portale internetowe

Dobrym sposobem zakupu wydawnictw jest korzystanie z portali internetowych, zakupów online. Allegro czy OLX to portale sprzedaży książek funkcjonujące na rynku od wielu lat. Prosta nawigacja, przejrzyste zasady i pełne zaufanie do prawidłowego przebiegu całego procesu sprzedaży uczyniły z nich wiodące miejsca handlu książkami używanymi oraz nowymi.